Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
  Welcome to: Świętokrzyski Komitet Obrony Społecznej [Guest] Strona główna
Maja 22 2019 13:37:06  
Nawigacja
Świętokrzyski KOS
  Strona główna
  Artykuły / Felietony
  Forum
  Galeria
  Interwencje
  Linki
  Opinie
  Problematyka społeczna
  Szukaj
  Prześladowania
  Tematyka Rolna
  Statut Stowarzyszenia
  Uwłaszczenia
  Piosenki i wiersze
  Poszukiwane pluskwy-gnidy
  Represje PRL i obecne
  Zagadnienia Religijne
  Kontakt

Ostatnie Artykuły
Ciała ofiar powinny ...
Opatów
Zawłaszczenie
Na pielgrzymkę
GMO
Losowa Fotka
 Wiśnie w Japonii 2009r.
Wiśnie w Japonii 2009r.
Kliknij >>>
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 67
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Optins11
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~celina
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 74
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~ewamich (44 pkt.)
3) ~Koral (28 pkt.)
4) ~elka (20 pkt.)
5) ~pawel (20 pkt.)
6) ~Boa (20 pkt.)

 Hitler - PO podpisuje ACTA Submit News Submit Article Visit our Forum 
 ACTASubmit News Submit Article Visit our Forum 
 POtomkowie WRONSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Stan WojennySubmit News Submit Article Visit our Forum 
 386 ZDRAJCÓW POLSKISubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Związki zawodowe rolnikówSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Newsy15 maja 1981 roku po wielu miesiącach zmagań z komunistyczną administracją partyjną, państwową i sądową, został sądownie zarejestrowany Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność". Ideologia komunistyczna niedopuszczała możliwości istnienie organizacji chłopskiej o charakterze związku zawodowego, który nie byłby od nich zależny. Upór polskiego chłopa (wzorem Drzymały, Wincentego Witosa, ks.Wawrzyniaka), Eskalacja chłopskich protestów (Ustrzyki Dolne, Bydgoszcz, Rzeszów ) o zasięgu krajowym i lokalnym oraz radykalna i jednoznaczna postawa Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zmusiły dostojników PZPR-u i ich zależne agendy (sąd okręgowy w Warszawie) do uznania prawa rolników indywidualnych posiadania własnego i od nikogo niezależnego związku zawodowego. Wydawało się, że to koniec walki o niezależny i godny byt gospodarstw rodzinnych. Czs i historia pokazały, że to dopiero początek ciernistej drogi chłopa do godnego życia chłopskiej rodziny i do jej zakończenia jest jeszcze daleko. Paradoksalnie, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej może być dla rodzinnych gospodarstw bardzo korzystne ale nie ze względu na dopłaty obszarowe, lecz na otwarcie rolników na nowy rodzaj współpracy pomiędzy poszczególnymi gospodarstwami. Na przeszkodzie dla tego rodzaju działań stoją jednak władze administracyjne, samorządowe, ustawodawcze, sądowe i oczywiście będące w ich posiadaniu prawie wszystkie media, zwłaszcza elektroniczne (radio, telewizja, prasa codzienna i periodyczna, biuletyny), które przekazują nieprawdziwy i celowo zafałszowany obraz rolnictwa i gospodarstw w krajach dawnej EWG. Postępujący proces globalizacji, rzeczywiście okresowo pogarsza dochodowość ich gospodarstw, ale istniejące tam lobby rolniczych związków zwodowych rolników (farmerów) bardzo skutecznie paraliżuje próby pozbawiania dochodów z ich gospodarstw przez administracje rządowe ich krajów i firmy globalne istniejące w ich krajach. Dlaczego Oni mogą a My nie!
NSZZ RI "Solidarność", która 15 maja 2011 uroczyście obchodziła 30 rocznicę prawnego istnienia i funkcjonowania w Polsce, podejmuje rękawicę rzucona nam w twarz przez grupy ludzi dla których "pieniądz jest najważniejszy" i będzie się domagać, żądać i wymuszać na działaniach tych ludzi, respektowania prawa chłopów do godnego własnego życia w rodzinach polskich i katolickich. Przed nami następne lata ciężkiej pracy nad uświadomieniem chłopom ich należnych, prawem Boskim i Cesarskim, przywliejów wynikających ze statusu producentów żywności dla całego społeczeństwa w Polsce. Szczęść Boże wszystkim rolnikom i działajmy wspólnie!
 Film TW BolekSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Film MgłaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Film "Mgła" został zrealizowany przez dziennikarkę Joannę Lichocką i Marię Dłużewską, a jego producentem jest "Gazeta Polska". Dokument opowiada o wydarzeniach z 10 kwietnia ubiegłego roku z perspektywy byłych urzędników Kancelarii Prezydenta.

W filmie występują Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski i Paweł Zołoteńki. Opowiadają m.in. o atmosferze wokół lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości do Katynia, o tym, w jaki sposób dowiedzieli się o katastrofie, co czuli obserwując tłumy żegnające ofiary przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, o wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4
 "Nowa"- Stara twarz totalitaryzmuSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Uwaga wracają stare porządki ubrane w nową szatę.Stara mafia wschodnioeuropejska (czytaj. ZSRR) sprzedała albo oddała jak kto woli pod kuratelę mafii zachodnioeuropejskiej(czytaj UE) tworu masońskiego podobnie jak i Związek Sowietski ale bardziej doświadczonego w "walce o nowy światowy raj"- Polskę i inne tzw demoludy z Europy środkowo-wschodniej po tzw. "transformacji" ustrojowej ubranej w masoński rekwizyt "round table"-czyli okrągły stół. Było to kolejne wielkie oszustwo naszego narodu i przedłużenie istniejącej okupacji. Wmówiono nam, że mamy wolność, suwerenność i niepodległy kraj, a wszystko to dziś okazuje się wielką iluzją.Nasi okupanci będący na łańcuchu światowej finansjery,agentów obcych wpływów, różnego rodzaju diabelskiego i przewrotnego lobby,będą nas od 1.03.br. monitorować bo zaczynają zdawać sobie sprawę, że tubylcy przestają im wierzyć i "przeglądają na oczy" po dwudziestu latach budowy nowego raju, że są oszukiwani. Aby więc nie doszło do rozprzestrzeniania się PRAWDY i buntu takiego jaki dziś obserwujemy w krajach arabskich zaczną nas śledzić i straszyć, wszak starzy Ubowcy przekazali w genach i nie tylko cenne doświadczenia "walki klasowej" w ubiegłych latach. Posłuchajcie więc tego felietonu redaktora Stanisława Michalkiewicza co nam szykują. Gazeta Wyborcza napisała dziś o kolejnym projekcie ograniczania wolności słowa w internecie. Projekt zakłada monitorowanie stron internetowych pod kątem „mowy nienawiści”.
Specjalny program komputerowy ma wychwytywać słowa – klucze i automatycznie wysyłać ostrzeżenie do administratorów stron, na których owe słowa się pojawiły. W szczególnych wypadkach o sprawie informowana będzie również prokuratura.
Sądząc po optymizmie Gazety Wyborczej, projektu należy się obawiać. Zwłaszcza wtedy gdy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wykorzysta ów program. Z doświadczenia bowiem wiemy co dla lewacko - liberalnego środowiska oznacza „mowa nienawiści”. Uznane za nią mogą być wszelkie objawy zdrowego myślenia, negatywne stanowisko w sprawie związków homoseksualnych, aborcji, skutków napływu imigrantów do naszego kraju.
Przypomnijmy, że jest to kolejna próba kontroli Internetu. Jakiś czas temu rząd Donalda Tuska próbował znowelizować prawo telekomunikacyjne. Projekt ten zakładał m.in.: wprowadzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, nadawania Policji uprawnień bezpośredniego inwigilowania zawartości komputerów osobistych. Rząd pod naciskiem internautów (m.in. akcje na facebooku) z pomysłu się wycofał. Wszystko wskazuje jednak, że nie na długo.
Miejmy nadzieje, ze polskie społeczeństwo nie dało się uśpić i na kolejną próbę ograniczania wolności słowa nie pozwoli.
M.A
Czytaj też: http://narodowcy.net/koniec-z-myslozbrodnia-w-internecie/2011/02/16/ Biuletyn "Wolna Polska".wydanie - Niedziela 20.02.2011
 Jeszcze o kłamliwym raporcieSubmit News Submit Article Visit our Forum 

W kraju wielkie aje waje, bo MAK opublikował raport cała winę za katastrofę przypisujący Polakom. Skandal? Guzik. A co byście chcieli, żeby raport był „wyważony” ze wskazaniem winy operatorów wieży, bo chlali albo popełnili błąd w sztuce? Czy Polskę by to zadowoliło jakby kozłom ofiarnym zrobiono proces pokazowy? Czy to by oznaczało, że raport jest obiektywny i stwierdza prawdziwe przyczyny katastrofy? Nie bądźmy śmieszni byłoby jeszcze gorzej.
Ludzie!!! Dziennikarze, politycy, komentatorzy i obywatele!!!
Czyście sobie wszyscy rozum amputowali?!!
Przecież tu zupełnie nie oto chodzi.
Pamiętajmy do cholery o meritum, a ono jest następujące:
Rząd Polski wespół z rządem obcego mocarstwa (Rosji) przy aktywnym działaniu Premiera Tuska i Ambasadora Federacji Rosyjskiej prowadził przez kilka miesięcy grę, spisek, przeciwko własnemu Prezydentowi. Spisek, który się zakończył nagłą śmiercią Prezydenta RP i 95 innych, osób (w tym Pierwszej damy, Byłego Prezydenta RP, szefów kancelarii RP, Szefów BBN, szefów Sił Zbrojnych RP, kandydata opozycji na urząd prezydenta, ministrów, parlamentarzystów, wybitnych działaczy i osób zasłużonych dla Polski). To jawna zdrada. Tak jawna, ze nawet nie wiem, czy potrzebny jest tutaj Trybunał Stanu (zdrada jednak to, co innego niż tylko naruszenie Konstytucji).
Następnie Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski dokonuje zamachu stanu, przejmując obowiązki Prezydenta RP na podstawie doniesień medialnych (co przyznaje w wąskim gronie) i na podstawie noty dyplomatycznej Prezydenta Rosji, stwierdzającej śmierć Prezydenta RP. Do czego już przyznaje się jawnie? Kurde, czy nie rozumiecie, nota Miedwiediewa tworzy fakt prawny w Polsce i doprowadza do przetasowania na fotelu Głowy Państwa, ze wszystkimi tego konsekwencjami. To jawne złamanie Konstytucji. Pierwszy raz bowiem słyszę, by nota dyplomatyczna obcego państwa tworzyła w innym fakt prawny, od którego wywodzone są działania związane z zarządzaniem tym Państwem i wszelkie działania międzynarodowe (związane ze zmianą na stanowisku Prezydenta). Furda Konstytucja RP, furda ustawa o Aktach Stanu Cywilnego, która stanowi, że śmierć obywatela polskiego musi być potwierdzona urzędowym aktem zgonu (z zachowaniem wszystkich procedur) lub wyrokiem sądu polskiego, by można z niej wywodzić konsekwencje prawne. Pies trącał polskie prawo, nota Miedwiediewa ważniejsza. Nikt przy tym nie pyta, na jakiej podstawie wydana, nikt się nie zastanawia, że wydana przed identyfikacją zwłok przez rodzinę, sekcją i badaniami DNA. Prezydent RP, bowiem to nie jest zwykły obywatel, trzeba mieć więcej niż pewność, że nie żyje, chociażby po to by wykluczyć np. podrzucenie ciała sobowtóra przez obce służby. Furda tam. Szczęściem w tej notce nie został Jarosław Kaczyński uznany przez Miedwiediewa, jako jedyny winny katastrofie, jako ten, który wydał rozkaz jakiemuś kamikaze rozpieprzenia samolotu z jego bratem. Fart szefa PiS. Bo podchodząc konsekwentnie, jeśli nota Miedwiediewa stanowi w Polsce prawo, to takie stwierdzenie powinno zastąpić wyrok Sądu Polskiego, a Jarosław Kaczyński powinien gnić w kryminale na lata (nie wiem na ile, bo to tez powinien stwierdzić Miedwiediew). Nie absurd?
A przecież przejęcie władzy w Polsce to cos więcej chyba niż zapuszkowanie jednego, choćby znamienitego posła. W ten sposób nie ulega wątpliwości, że Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski dokonał zamachu stanu, za który powinien być aresztowany postanowieniem prokuratury i sądzony przez sąd powszechny (nie Trybunał Stanu, bo Marszałek Sejmu, tak jak każdy zwykły poseł do TS się nie kwalifikuje).
Mamy, więc doprowadzenie do śmierci Prezydenta RP, przez zdrajcę Premiera wespół z Rosją, oraz wykonanie zamachu stanu przez zdrajcę Marszałka Sejmu dzięki Rosji i aprobacie służb podległych Premierowi. Tu także Trybunał Stanu dla Tuska za zaniechanie.
Idźmy dalej. Śledztwo smoleńskie i badanie przyczyn katastrofy zostaje przekazane przez Premiera Donalda Tuska na mocy tzw. Konwencji Chicagowskiej. Premier RP przy tym nie wykonuje obowiązku wykonania uprawnień wynikających z podpisanej miedzy Polską a Rosja w 1993 roku umowy międzynarodowej dotyczącej właśnie takich wypadków. Umowy, która uprawniała Polskę do uczestniczenia w śledztwie i badaniu przyczyn katastrofy wspólnie z Rosjanami, na równych prawach. Premier lekką rączką lekceważy ta umowę i woluntarystycznie odstępuje od jej zastosowania (przy pełnym aprobacie Rosji). Sęk w tym, że jest to jawne pogwałcenie prawa i Konstytucji RP przez Premiera. Umowy bilateralne to nie folwark, nie podlegają swobodnemu uznaniu przez Rząd. Umowy podpisują rządy, ale w Polsce muszą być one ratyfikowane przez Sejm i po ratyfikacji stanowią bezwzględne prawo (publikowane w Dzienniku Ustaw), do którego stosowania jest zobowiązany każdy polski urzędnik. Nawet Premier. Ba, zwłaszcza Premier. Tusk, zatem przekazując Rosji śledztwo, oraz zdając się na wszelkie inne jej działania wyjaśniające w oparciu o inną, nieadekwatna do sytuacji konwencję, złamał prawo, Konstytucję i powinien za to odpowiadać przed Trybunałem Stanu. Zwłaszcza, że zrobił to wbrew żywotnemu interesowi Polski, a wiec wbrew Polskiej Racji Stanu. Należy przy tym zaznaczyć, że dokonał tego przy aprobacie rosyjskiej, a więc jest podejrzenie kolejnego spisku i aprobacie nowego Pełniącego Obowiązki Prezydenta RP, który przecież powinien stać na straży przestrzegania Konstytucji RP. Tym bardziej jest to podejrzane, że dokonał tego zdrajca spiskujący wcześniej z obcym rządem i doprowadzający do śmierci Prezydenta swojego kraju, przy akceptacji zamachowcy i zdrajcy, który uzyskał pełną władzę prezydencka dzięki błyskawicznej pomocy (nota dyplomatyczna 3 godziny po katastrofie) od Prezydenta Rosji.
Tłumaczę to, byście mieli właściwy ogląd sprawy, że taki a nie inny Raport MAK jest naturalną konsekwencją zarządzania Polską przez zdrajców. Rosja może teraz robić wszystko, ponieważ trzyma ich w szachu, wystarczyłaby jedna notka międzynarodowa, jeden dokument ze strony Putina, jedno nagranie czy jakiekolwiek inne (łatwe do przeprowadzenia) działanie by całą tą klikę PO z Tuskiem i Komorowskim obalić.
Zamiast złorzeczyć na raporcik należy po prostu zrobić wszystko, by doprowadzić, ten rząd do upadku, aresztować i skazać Tuska za zdradę - w szybkim procesie, bo dowody są porażające. Następnie w oparciu o zeznanie Tuska, Arabskiego at consortes (którzy, będą współpracować by dostać 25 lat nie dożywocie i mieć ochronę przed własnym samobójstwem w celi) należy aresztować zdrajcę na urzędzie Prezydenta i umiędzynarodowić informację, że do zamachu doprowadzili Rosjanie przy pomocy swojej agentury, aby uzyskać pełna kontrolę nad Państwem Polskim.
Wtedy jednostronny raport babuszki Anodiny (którą od razu ośmieszył bloger Rolex, przypominając, że Rosjanie nie mieli jak stwierdzić alkoholu w ciele Generała Błasika, gdyż owo ciało zostało zidentyfikowane dopiero ponad tydzień od katastrofy za pomocą testów DNA) będzie tylko uwiarygodnieniem polskiej tezy.
Przestańmy oglądać się na Rosję i przejmować się ich kłamstwami. Zamiast tego informujmy, organizujmy i buntujmy społeczeństwo Polskie przeciwko władzy zdrajców. Nie jest to łatwe, ale to jedyna droga, bo chyba nie trzeba wielkiej wyobraźni, by uświadomić sobie jak skończy kraj zarządzany przez zdrajców. Działajmy ostro, a przy okazji zamieniajmy kłamstwa wrogów na nasze zwycięstwa. Lekceważmy to, co mało ważne, a bierzmy się za to co najistotniejsze.
Bo nie oto chodzi by raport MAK mieć „wyważony”, ale by mieć MAK w
dupie. WOLNA POLSKA wyd.czwartek 13.01.2011
 KOS w 2010 roku - retrospekcjaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Domaszowice 79, 25-320 Kielce, e-mail: świętokrzyskikos@op.pl

NIP 657 271 19 00, REGON 260106346, tel. 661 132 167, www.kos.cba.plKOS w 2010roku - retrospekcjaStyczeń – Zima, to w rolnictwie okres w którym można się zastanowić nad bardzo ważnymi problemami, a takim jest GMO. Genetycznie modernizowane organizmy to olbrzymie zagrożenie upraw prowadzonych w gospodarstwach rodzinnych a zwłaszcza ekologicznych. O tym trzeba rozmawiać wszędzie i ze wszystkimi.


Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Luty - Produkty ekologiczne z województwa Świętokrzyskiego, produkowane przez rolników członków stowarzyszenia były również prezentowane na światowych targach żywności ekologicznej BioFach w Norymberdze.Free Image Hosting at www.ImageShack.usMarzec - Odznaczenie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP, prezesa KOS-a, za dotychczasową działalność społecznąFree Image Hosting at www.ImageShack.usKwiecień – 10.04.2010r, godz. 15oo, Warszawa przed Pałacem Namiestnikowskim spontaniczne zebranie mieszkańców Warszawy w tym członków KOS-a.Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Maj - W oczekiwaniu na rozpoczęcie mszy żałobnej pożegnalnej Prezydenta Kaczyńskiego i Jego Małżonki, na krakowskich błoniach.


Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Czerwiec – Członkowie NSZZ RI „Solidarność” oraz członkowie KOS-a organizują pomoc dla poszkodowanych powodzią rolników ze świętokrzyskiego.Free Image Hosting at www.ImageShack.usLipiec – Uczestnictwo członków KOS-a w uroczystościach 600-lecia zwycięskiej Bitwy na polach Grunwaldu nad Krzyżacką pożogą!


Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Sierpień – Członkowie NSZZ RI „Solidarność” i KOS-a uczestniczą w pracach grup konsultacyjnych Komisji Europejskiej w Brukseli.Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Wrzesień – Zarząd KOS-a podejmuje decyzję o czynnym uczestnictwie w wyborach samorządowych.


Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Październik – Zarząd KOS-a desygnuje kol. Bogusława Moskala jako kandydata na wójta gminy Masłów.
Free Image Hosting at www.ImageShack.usListopad – 21 listopada, wybory na prezydenta miasta Kielce – debata kandydatów.

Zarząd KOS-a desygnował kol. Dorotę Markiewicz.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Grudzień – Przedstawiciele (członkowie) KOS-a nawiązują kontakt z Klubem Parlamentarnym Polska Jest Najważniejsza.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

Sprzedam działkę budowlaną

Pielęgnacja zieleni

Dom weselny

Top lista

Pranie dywanów

To miejsce czeka na Twoją reklamę

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@bmigas
DATA: 25/11/2018 20:06
Szkolenie i tresura psów

~bc1953
DATA: 10/05/2013 08:53
Jestem nowy na stronie. Pozdrawiam, życzę wspólnych sukcesów

~ArrincCip
DATA: 04/01/2013 20:39
online payday loans

~celina
DATA: 09/09/2010 14:14
http://prawda2.info/v
iewtopic.php?p=158345
#158345

~GmoFree
DATA: 15/03/2010 20:08
STOP GMO-PROTEST OSTATNIEJ SZANSY 17 marca (środa) 2010 pod Sejmem od godz. 14:00 do 16:00 http://www.polska-wol
na-od-gmo.org/

~celina
DATA: 23/12/2009 21:44
http://www.dancingsan
tacard.com/?santa=234
9632

~GmoFree
DATA: 18/12/2009 21:07
jeden podpis nic nie zmieni?

http://www.eu-referen
dum.org/polski/petiti
ons/natural_remedies.
php

~GmoFree
DATA: 18/12/2009 21:05
INICJATYWA NA RZECZ REFERENDUM EUROPEJSKIEGO W SPRAWIE MEDYCYNY NATURALNEJ mająca zablokować wejście Kodeksu Żywnościowego w 2010 roku(napromieniowanie
żywności, GMO bez oznakowań, delegalizacja z

~Skrobot Cz
DATA: 09/07/2009 21:51
Przesyłam pozdrowienia dla wszystkich Użytkowników

~Zygmunt Stary
DATA: 20/06/2009 18:05
Gratuluję pomysłu.
Pozdrawiam z Wielunia
woj.łódzkie

Copyright © Świętokrzyski KOS 2010
statystyka
   Powered by v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
543327 Unikalnych wizyt